Apple, iPad serüveninin daha kompakt boyutlardaki Mini serisi her devam eden modelinde daha ince ama aynı zamanda daha donanımlı cihazlar üretmeye devam ediyor. İpad Mini 4 ‘de kompakt boyutları ve yüksek performansıyla seriyi devam ettiren ürünlerden.

Sadece 299 gr ağırlığındaki bu tablet bir önceki modelden tam %18 daha ince ve 6.1mm kalınlığında. A8 işlemciye sahip ürün 64 bit ve masaüstü performansıyla yarışacak derecede hızlı. iSight kamera özelliği ileri düzey optik sistem ile donatılmış ve son derece canlı fotoğraflar çekmenize olanak tanıyor. Birçok kamera çekim modlarından bazıları; Hızlı çekim, yavaş çekim, panorama çekimi gibi modlar. Görüntülü görüşme kamerası da HD özelikte ve başarılı. Cihazın önemli güvenlik özelliği parmak izi tanıma özelliği. Ana ekran tuşuna gizlenmiş bir okuyucu sayesinde tuş kilidinizi parmak izi yapabiliyor, hatta alışverişlerinizi bile bu özellikle ödeyebiliyorsunuz. İOS 9 işletim sistemi ile birlikte gelen bu ipad gelecek güncellemelere de açık durumda.

Tablet bilgisayar piyasası üzerinde Apple markasının iPad serisi ile olan başarısı tartışılmaz boyutlarda. iPad Mini 4 ‘de şık tasarımı ve performansa yönelik özellikleri ile fiyat performans dengesi üst seviyelerde bir ürün.

İşlemci Hızı (MHz) 1.3
Boyutlar (mm) 203,2 x 134,8 x 6,1 mm
Ekran Çözünürlüğü 2048 x 1536
Kamera Çözünürlüğü (Mp) 8
İşletim Sistemi İOS 9
Bluetooth Var
Saklama Kapasitesi (Gb) 16
Kamera Var
Garanti Süresi 2
İşlemci A8
Ön Kamera Var
İşlemci Markası Apple
Arttırılabilir Hafıza Var
Pil Ömrü 10 Saat Kadar
Ağırlık (Gr) 298,8 gr