Apple severlerin son gözdesi iPhone 6.

Apple Eylül 2014 'te son iPhone modeli iPhone 6 ‘yı tanıttı. Tanıtımını takip eden aylarda satışa çıkan bu yeni model, akıllı telefon piyasasına birçok yeni özelliği de beraberinde getirdi. İlk olarak Apple kendisinden beklenen en “büyük” yeniliği yaptı ve iPhone 6 ile ekran boyutunu 4.7 inch e çıkardı. Bu şekilde ekran küçüklüğünden şikâyet eden kullanıcılarının da gönlünü almayı başardı.

iphone6

Retina Ekranı Daha Parlak!

Apple, bu model de artan ekran büyüklüğünün yanı sıra ekran kalitesine de Retina özelliği ekledi ve çözünürlüğünü gözle görülür farklı boyutlara taşıdı.

iphone 6 retina ekran

 

Büyük olmanın ötesinde!

Apple ‘ın bu model için kullandığı “Büyük olmanın ötesinde.” sloganında olduğu gibi, tek önemli özelliği ekran büyüklüğü değil tabii, inceliğide 6.9mm kalınlıkta.

iphone 6 inceliği

Çok Daha Hızlı!

iPhone 6, 64Bit masaüstü sınıfı mimariyle tasarlanmış A8 çip kullanıyor ve yanında M8 yardımcı hareket işlemcisi de mevcut. Son derece güçlü performansta bu işlemciler aynı zamanda 1 GB RAM le de desteklenmiş. 

iphone 6 işlemcisi

En Güncel İşletim Sistemi.

Apple, son işletim sistemi IOS 8 ile birlikte kullanıcıya eğlence ve güvenlik açısından da birçok tatmin edici yenilik getiriyor.

iphone 6 işletim sistemi

Çok Daha Güvenli!

Örneğin, parmak izi tanıma özelliği telefonunuzun güvenliği açısından ve akıllı telefon piyasasına getirdiği yenilik açısından yabana atılamayacak önemli özelliklerden biri. 

iphone 6 parmak izi

Focus Pixels ile Daha Net.

Tüm bunların yanında şimdiye kadar fotoğraf severlere son derece kullanışlı ek özellikler sunan Apple, Video moduna eklediği Focus Pixels özelliği sayesinde saniyede 60 kare, ağır çekim modun da 240 kareye kadar 1080p HD video çekme özelliği ile telefonunuzu son derece eğlenceli ve güçlü bir video kameraya dönüştürüyor.

iphone 6 kamera

Birçok renk ve kapasite seçeneği.

Almaya karar verdiğinizde bu yeni akıllı telefonların piyasada 16GB / 64GB / 128GB hafıza kapasitesi ve Gümüş / Altın / Uzay Grisi renkleriyle birçok farklı kullanıcıya hitap eden modelleri olduğunu göreceksiniz. İhtiyacınız ve zevkinize göre değişkenlik gösteren bu modellerin fiyatları da aynı oranda değişkenlik gösteriyor.

iphone 6 renkleri

Kısacası iPhone 6 bu ve bunlara benzer birçok yeni özelliğiyle Apple ve iPhone severleri yeniden mutlu etmeyi ve şaşırtmayı başardı gibi gözüküyor.

Bluetooth Var
Dokunmatik Ekran Var
Kamera Çözünürlüğü (Mp) 8
Garanti Süresi 2
Ekran Çözünürlüğü 1334 x 750
USB Var
Pil Li-Po 1810 mAh
3G Var
Artırılabilir Hafıza Yok
İşletim Sistemi iOS 9
Navigasyon (GPS) Var
Saklama Kapasitesi (Gb) 16, 64, 128
Bellek (Gb) 1
Ekran Boyutu (inch) 4.7
Wi-Fi Var
Kamera Var
İşlemci Hızı (GHz) 1.4
Bekleme Süresi (Saat) 10 güne kadar (250 saat), 250
Konuşma Süresi (Saat) 3G ile 14 saate kadar, 14
Ekran Tipi Retina HD IPS
Radyo Yok
Ağırlık (Gr) 129
Boyutlar (mm) 138,1 x 67x 6,9mm
Edge Var
GPRS Var
Ön Kamera Var
SIM KART (Tek/Çift) Tek
Kızılötesi Yok
Java Uygulamaları Yok
Video Oynatma Var
Renkli Ekran Var
Video Kayıt Var
Görüntülü Konuşma Var
Çift Hat Yok