Daha çok bilgisayar sektöründeki kasa ve OEM ürünleri ile tanıdığımız Ezcool markası tablet bilgisayarlarda da oldukça başarılı bir yükseliş kazandı. Dikkat çeken modellerinden bir tanesi de Ezcool M5 modeli tablet bilgisayar.

Modelin en önemli özelliklerinden biri GPS ve Navigasyon özelliği. Bu özellik sayesinde tablet bilgisayarınızı harita gibi kullanabiliyor, yolculuklarınızda rotalarınızı çizebiliyorsunuz. Ekran boyutu olarak 7 inç ekran kullanılmış, 1024 x 600 piksel çözünürlükteki bu ekran son derece kaliteli bir görünüme sahip. Tasarım olarak son derece şık ve sade bir tasarım kullanılmış olan ürün performans olarak da dört çekirdekli işlemcisi ile oldukça yeterli düzeyde. Cihazda RAM kapasite 1GB ve dahili saklama kapasitesi 8GB. Android işletim sistemi yüklü olarak gelen ürün cihazın teknik donanımıyla birleşince sorunsuz bir kullanım ve akıcılık ortaya çıkarmış. Multimedya özelliklerinden ilki olan fotoğraf çekme özelliği ön ve arka kamera olmak üzere kullanıma sunulmuş. Arka kamera 2MP, ön kamera ise 0.3 megapiksel çözünürlükte. Aynı zamanda ön kamera selfie çekimi yapabiliyor ve görüntülü görüşmeyi destekliyor. Tablet bilgisayarlarda önemli bir sıkıntı olan batarya sorunu  da işlemcinin özellikleri sayesinde daha düşük bir güç tüketimine dönüştürülmüş.

Kısacası Ezcool markası ekonomik fiyatlı olarak çıkardığı her ürününde kullanıcını pişman etmeyecek teknik donanım ve tasarımı ile fiyat performans dengesi son derece başarılı denebilecek bir ürün. 

Ekran Boyutu (inch) 7
İşlemci Hızı (MHz) 1.2
Wi-Fi Var
Ekran Çözünürlüğü 1024x600
Bellek (Gb) 1
İşletim Sistemi Android 4.4 Kit Kat
3G Yok
4G Yok
Saklama Kapasitesi (Gb) 8
Navigasyon (GPS) Var
Kamera Var
Ön Kamera Var
İşlemci Markası MTK
Arttırılabilir Hafıza Var
HDMI Yok
Ekran Türü HD