Nikon ‘un profesyonelliğe adım atmak isteyen kullanıcılar için tasarladığı, orta sınıf profesyonel ürünlerinden biri de D5200 DSLR fotoğraf makinesi.

24.1 megapiksel sensörü DX biçimli bir CMOS sensör. Bu sensöz sayesinde tüm ince ayrıntıları bile yalayabiliyorsunuz. 39 noktalı otomatik netleme özelliği son derece gelişmiş. Tam HD filmlerde çekebilen bu ürüne dilerseniz harici bir kablosuz mobil adaptörü takarak çektiğiniz fotoğrafları anında paylaşıp çevrenizdeki akıllı cihazlara yollayabilirsiniz. Cihazda kullanılan ekran değiştirilebilir açılı olarak tasarlanmış böylece fotoğraf çekerken şekilden şekile girip zor anlar yaşamanıza gerek kalmıyor. Expeed 3 işleme sistemi ile cihazı takılmadan daha hızlı kullanabiliyorsunuz. ISO değeri 25600 e kadar arttırılabiliyor. Otomatik çekim modları oldukça kullanışlı, 16 adet sahne modu mevcut. Böylece fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için büyük kolaylık sağlanmış. Nikon ‘un ürettiği Nikkor lensler ile uyumlu olması da en önemli artılarından biri.

Cihazın daha sayamadığımız bir çok yeni özelliği ile piyasada fiyat performans dengesi en iyi ürünler arasına gireceği kesin. Eğer sizde bu işe yeni bağlayacak veya bu işe sevdalı biriyseniz bu makine tam size göre. 

Çözünürlük (MP) 24.1
Garanti Süresi 2
Görüntü Sezici Tipi CMOS
Lcd Ekran Boyutu (inch) 3
Pil Bilgisi Li-ion EN-EL14
Hafıza Tipi SD, SDHC, SDXC
Enstantane Hızı 1/4000 - 30
Ağırlık (Gr) 555
Resim Formatı JPEG, NEF (RAW)
Tipi DSLR
Lens Tipi Nikkor
Video Formatı MOV
Boyut 129 x 98 x 78 mm
Iso Hassasiyeti 100 - 6400