Tablet bilgisayar piyasasında çokça rastlanmayan geniş ekranlı tablet modellerini en sık üretim yapan markası Samsung oluyor. Hem geniş ekranı hemde başarılı performans özelliklier ile Samsung ‘un bir diğer modeli de Samsung Galaxy Tab E SM-T560 modeli tablet bilgisayar.

9.6 inç boyutundaki ekranı bir dizüstü bilgisayarı aratmayacak düzeyde geniş ve kaliteli. Çözünürlüğü 1280 x 800 piksel, bunun yanı sıra da 16 milyon renk kapasitesine sahip. Cihaz boyutu büyük olmasına rağmen 8.5mm kalınlıkta ve sadece 495 gr ağırlığında. Böylelikle büyük ama aynı zamanda taşınabilirliği kolay bir ürün almış oluyorsunuz. Cihazın arka kısmında kaymaz özellikli kumaş benzeri bir kaplama kullanılmış ve tutuş hissi oldukça başarılı. Multimedya özellikleri de oldukça başarılı olan üründe 5MP çözünürlükte arka kamera kullanılmış. Ön kamera 2MP çözünürlükte ve görüntülü görüşme yapabilmenize olanak tanıyor. Cihazın önemli özelliklerinden biri de Samsung un arayüzü sayesinde ekranı ikiye bölerek kullanabiliyor olmanız. Bu sayede aynı anda iki işinizi birden yapabiliyorsunuz. Dahili olarak 8GB hafızaya sahip olsa da Mikro SD hafıza kartı desteği ile 128 GB a kadar arttırabiliyorsunuz. RAM kapasitesi 1.5 GB olan cihazda işlemci olarak dört çekirdekli 1.3GHz hızında bir işlemci kullanılmış. Android işletim sistemi cihazda son derece stabil çalışıyor ve takılma yaşamıyorsunuz.

Daha birçok kullanımını kolaylaştıran özelliği sayesinde cihaz bakıldığında bu ekran boyutunda alınabilecek fiyat performans açısından en başarılı ürünlerden biri.

İşlemci Hızı (MHz) 1.3
Wi-Fi Var
Ekran Çözünürlüğü 1024 x 768
Bellek (Gb) 5
Kamera Çözünürlüğü (Mp) 5
İşletim Sistemi Android
Bluetooth Var
Saklama Kapasitesi (Gb) 8
Navigasyon (GPS) Var
Kamera Var
Garanti Süresi 2
İşlemci Spreadtrum SC7730S
Ön Kamera Var
İşlemci Markası Spreadtrum
Arttırılabilir Hafıza Var
Ağırlık (Gr) 490 gr