Her Edge daha güzel!

Samsung ‘un özellikle tasarımındaki farklılığıyla dikkat çeken yeni modeli Galaxy S6 Edge tanıtıldı. Samsung ‘un bu modeli, beklendiği kadar dikkat çekici ve farklı bir görünüme sahip.

Galaxy S6 Edge

Özel kavisli ekran yapısı.

Bu farklılık bu zamana kadar akıllı telefonlarda yapılmış en dikkat çekici tasarım değişikliği oldu. Ekran telefonun yan tarafına doğru kavisli bir şekilde eğilerek devam ediyor ve ekranın bu yanlarda kalan kısmı da oldukça işlevsel tuş fonksiyonları ve ekran görünümüyle desteklenmiş. Bunun yanı sıra çerçevesinde daha önceki Samsung modellerinden farklı olarak metal çerçeve kullanılmış. Bu da tabii ki cihaza çok daha şık bir görünüm ve en önemlisi de sağlamlık kazandırmış. Buna rağmen cihaz oldukça ince ve hafif. Ön ve arkada sağlamlaştırılmış cam kullanılmış. Bu durum cihazın üzerinde parmak izi kalmasına neden olabiliyor ancak koyu renk modellerde daha az belli oluyor.

Galaxy s6 edge ekran

Kullanımı kolay arayüze sahip.

Tasarımın yanı sıra donanımsal özellikleri de oldukça iyi. Yeni tasarlanan TouchWiz arayüzü cihazı son derece kolay kullanılabilir bir olmasını sağlıyor. Ekran kalitesi Full HD’nin de üzerinde ve 2K çözünürlüğe sahip. 2K ‘nın Full HD ile arasındaki farkı gözle ilk bakışta ayırt edilmese de teknik anlamda kullanıcılarına birçok avantaj sağlıyor.

Galaxy s6 Edge arayüz

Mükemmele daha da yakın fotoğraflar.

Kameranın cihaz üzerinde duruşu biraz tasarımsal görüntüsünü bozsa da 16MP çözünürlüğü son derece iyi. İşlemcisi sekiz çekirdekli ve 2.1GHz hıza ulaşabiliyor. Bu da arka planda çalışan uygulamalar olsun, oynadığınız oyunlar olsun cihazı takılmadan sorunsuz kullanabilmenize olanak tanıyor.

Galaxy S6 Edge Kamera

Özetle bakmak gerekirse Samsung bu yeni telefonuyla akıllı telefon piyasasındaki ilgiyi üzerine topluyor ve bu ilginin karşılığını veriyor.

Bluetooth Var
Dokunmatik Ekran Var
Kamera Çözünürlüğü (Mp) 16
Garanti Süresi 2
Ekran Çözünürlüğü 2560x1440
Pil 2600 mAh
3G Var
İşletim Sistemi Android
Saklama Kapasitesi (Gb) 32
Bellek (Gb) 3
Ekran Boyutu (inch) 5.1
Wi-Fi Var
İşlemci Hızı (GHz) 2.1
Ekran Tipi Dokunmatik
Ağırlık (Gr) 132
Boyutlar (mm) 142.1 x 70.1 x 7 mm
Edge Var